„Co by se stalo, kdyby ženy poznaly souvislosti zdraví, začaly ho brát jako privilegium a zařídily by se podle toho? Taky jsem byla v zacykleném kolečku diet a hubnutí, a proto můžu říct, že dlouhodobým aspektem k výsledkům, které chceš, je optimalizace zdraví. Proč? Protože svět potřebuje silné ženy a já jsem se rozhodla přidat ruku k dílu a pomoct společnosti, aby se postupně stávalo normálním to, co je dnes DeVia."

.

.

.

Kam a do jaké škatulky bych se zařadila? NIKAM.

Jestli se ke mně hodí nějaká charakteristika, je to právě NEZAŠKATULKOVATELNÁ. Žiju si život podle sebe, protože jsem zjistila, že hledám-li v životě SVOBODU, budu muset/moci dělat věci jinak. 

Dnes tu stojím jako mírně střelená, ale vyrovnaná žena, která je pyšná na bytí ženou. Mám se upřímně ráda, jsem šťastná, sebevědomá a také uzdravená. Jsem silnější, než jsem před určitou dobou vůbec doufala a uměla si představit.

Neskutečně moc se těším na celý svůj ŽIVOT a BUDOUCNOSTkterý mě společně s mou spřízněnou duší čeká, potkala jsem totiž skvělého MUŽE  a táhneme to spolu tak, aby to bylo SAKRA VELKÝ! 

Cítím se skvěle, protože jakmile jednou ochutnáš, jak chutná být JINÁ, už nikdy se nebudeš chtít vrátit zpátky.

Proč se mi tohle všechno děje? Protože na začátku všeho je SEN ...


.

Upřímě, nebylo tomu tak vždycky - aneb nikde žádní RŮŽOVÍ JEDNOROŽCI ladně skákající na obláčku.

Bývala jsem NESEBEVĚDOMÁ ODMÍTNUTÁ MEDIČKA, co se jí zbořil svět jak domeček z karet. Jako bonus jsem netušila, co mám jíst a jak se, panebože, jí normálně? Které cvičení je to nejúžasnější a kolik kalorií denně je tou kouzelnou magií? Pomůže mi běh? Nebo zumba? Co se obalit celá do igelitu? Proč mě NIKDO NEMÁ RÁD?

Cítila jsem se jak největší ŠPEK. NENÁVIDĚLA JSEM SE a nemohla jsem mít ráda ani ostatní okolo mě. Jediná moje touha byla dostat se ze začarovabého kruhu diet, cvičení, malého sebevědomí a pocitu prázdna.


.

.

.

.

Můj příběh se píše už bezmála 23 let a ještě před pár lety jsem netušila, kam mě tahle HORSKÁ DRÁHA vyplivne.

Na základce jsem se vyskytovala nejčastěji pod nálepkou malé, kulaté, neoblíbené dítě. Byla jsem baculatá holčička s rovnátky a samýma jedničkama. Ošklivka Katka byla moje nejoblíbenější přezdívka.

Šikana se mi nevyhla obloukem, přímo si ze mě udělala několikaproudovou dálnici a já se díky tomu uzavřela, potlačila svou povahu a v noci jsem brekem na tajňačku málem udusila všechny plyšáky. Ptala jsem se neustále PROČ JÁ? Cítila jsem se být tak JINÁ. A pak jsem na to přišla!

Aha, tak já jsem prostě tlustá! Aha, to je teda celý můj problém, proč mě nikdo nemá rád a proč se mi smějou? No tak to s tím něco provedeme, což?

V patnácti jsem každé ráno skákala před obrazovkou počítače jak zblázněná a chtěla jsem přesně ten sixpack, co měly sexy kočky na videu. Mé snažení vyrušil hned na začátku slibné kariéry taťka, když vtrhnul do pokoje a já dostala sekec mazec se slovy STEJNĚ TI TO DLOUHO NEVYDRŽÍ. Hell yeaah. Řekl tady někdo VÝZVA! Val to sem, kámo.

A tak jsem nepřestala až do dnešního dne. Po sedmi letech už neskáču před počítačem. Všechno se diametrálně změnilo – ZMĚNILA JSEM SEBE – a to hezky od základů.


.

.

 S radostí jsem se pouštěla do všemožných diet – Mačingovou, sacharidové vlny, ketózu, paleo, taky jsem byla chvíli nadšená veganka, protože jsem věřila, že budu HUBENÁ. Moje modla byly kalorické tabulky a v druhé ruce ledový salát.

A jak šel čas, přestala jsem jíst téměř všechno. Omezila jsem si příjem, vědomě se podjídala. Jednoho dne jsem se probudila a brečela jsem. Nemohla jsem pomalu ani vstát. Představa cesty k popelnici s odpadky byla tolik vysilující. A tak jsem zjistila, že možná valím do úplně SLEPÉ ULIČKY.

Během prázdnin na gymplu jsem se do toho pořádně opřela. Zhubla jsem, dost. Dostala jsem se na 49 kg. Byla jsem všemi chválená a na oko šťastná dívenka. A uvnitř jsem ještě netušila, co mě čeká.

Protože tělo se brání a nechce umřít, logicky jsem jednou musela začít jíst víc. Tak jsem to vzala pěkně z gruntu. Záchvatovité přejídání se se mnou táhlo několik let. Podepsalo se to na mé psychice, vzhledu, zdraví.

Učila jsem se jíst úplně od začátku. Byla to dlouhá cesta a pokaždé když jsem si myslela, že už bude vše jen lepší, začla jsem jíst míň, cvičit víc a dostala jsem se krásně zase na ZAČÁTEK.


.

.

.

Stala se ze mě jedna velká troska, co se každý jen modlila, aby už bylo líp. No a kdy se to zlomilo?

Uvědomila jsem si, že to nejdůležitější, co se mi sype a co je potřeba je ZDRAVÍ! Pokud to takhle půjde dál, možná nebudu moct mít děti a když ano, tak opravdu je tohle způsob života, který je chci naučit?

Pročetla jsem tunu zahraničních článků ohledně zdraví, cvičení, psychiky a mindsetu radila se s všemožnými odborníky a lékaři a prošla kurzy, kde mi došlo, že neexistuje ani jedna jediná dieta, kvůli které by mě někdo měl mít rád, nebo by mě udělala šťastnou.

Spolupracovala jsem s mnoha trenéry. Někteří byli úplný přešlap, ale naštěstí jsou zde i tací, co to mají v hlavě v pořádku.  Testovala jsem na sobě postupně powerlifting, HIIT, crossfit, běhání, až jsem našla TO ONO. VZPÍRÁNÍ! Klučičí sport? Rambo holka? Jo, to víš že jo …  NO WAY!

Postupné znalosti mě stále utvrzovaly v názoru, že je čas vrátit se zpátky ke KOŘENŮM a to ve všech oblastech. Začala jsem být pyšná na to, že jsem jiná a že nechci zapadat do davu. Najednou už pro mě společnost není měřítkem.

Proto jsem začala studovat MOLEKULÁRNÍ BIOLOGII. Vědomosti o tom, jak fungují veškeré procesy v našem těle mi OTEVŘELY OČI a nic už není jako dřív!

Začala jsem se zaměřovat jiným směrem a najednou jsem našla ten SPRÁVNÝ KLÍČ.


 

 

 

 

 

 

Kdyby mi někdo před sedmi lety podal tyhle informace na bílém podnose, líbala bych mu nohy... hele jako za mě... klidně i zadek.

Neposlouchej ty, co nikdy nic nedokázali, ty stejné, co ti říkají, že NEMŮŽEŠ. Poslechni jednoho úspěšného, který ti řekne: ,,Já vím, že to zvládneš!“

Převezmi otěže svého života, může být tak nádherný! 

... A přestaň se brát tak moc vážně, beztak v konečném důsledku všichni víme úplný kulový o tom, co tady na tom světě vlastně sakra děláme a jak dlouho tu ještě budeme mít možnost strašit!